W sobotę 25. 06. 2016 w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Skarżysku -Kamiennej wspólnota Apostolatu Maryjnego przeżywała  jubileusz 25 rocznicy powstania. Oprócz lokalnej wspólnoty w jubileuszu uczestniczyli zaproszeni goście: o Eugeniusza Wiraszki,  ks. Jerzy Bosaj – Dyrektor Narodowy Stowarzyszenia Cudownego Medalika w Polsce, ks. Stanisław Bujnowski -opiekun diecezjalny , o. Rafał Kołodziejski –  proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, o. Grzegorz Gut, o. Marek Zienkiewicz, o. Stanisław Deleżuch, ks. Marian Czajkowski. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 odśpiewaniem hymnu Apostolatu Maryjnego a zakończyło modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Najważniejszą chwilą jubileuszu była uroczysta eucharystia, której przewodniczył o. Eugeniusz Wiraszka, a homilię wygłosił ks. Jerzy Bosaj.

W spotkaniu wzięły udział także delegacje członków Apostolatu Maryjnego z Radomia, Pionek, Wąchocka, Lipowego Pola, Skarżyska-Kościelnego, Skarżyska-Kamiennej.

Apostolat Maryjny w naszej parafii powstał 16. 06. 1991. Jego celem jest szerzenie kultu Niepokalanej Cudownego Medalika, troska o ludzi zaniedbanych i obojętnych religijnie a szczególnie znajdujących się w obliczu śmierci. W naszej parafii Apostolat Maryjny przez szereg lat podejmował się dzieł charytatywnych.

Maria Stachoń