W dzień św. Brygidy Szwedzkiej, tj. 23 lipca, do naszego Łagiewnickiego sanktuarium św. Antoniego z Padwy i bł. o. Rafała Chylińskiego zawitało ponad 500 młodych osób z całego świata a związane jest to z przeżywanymi w naszych diecezjach Światowymi Dniami Młodzieży. Obecni byli goście z m.in. Hiszpanii, Portugalii, Białorusi, Anglii, Kolumbii, Kuby, Brazylii, Tajwanu, Meksyku, Chin, Hongkongu, Japonii i Indii. Zgromadzenie młodzieży przewidziane było na cały sobotni dzień.

Całość spotkania rozpoczęliśmy animowaną adoracją Najświętszego Sakramentu, później duchową konferencją i Eucharystią pod przewodnictwem J. E. Ks.bpa Marka Marczaka przy współudziale ponad 60 kapłanów z różnych nacji. Całość spotkania była tłumaczona na język angielski i hiszpański. Biskup Marek w homilii dotknął zagadnienie żywej i autentycznej relacji z Chrystusem.
Później zasłużony obiad i chwila odpoczynku w gronie rówieśników. O godz. 15.00 młodzież zgromadziła się w sanktuarium na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i wysłuchała historii tego świętego miejsca i świętych z tym miejscem związanych.
Popołudnie to czas rekreacyjny dla młodzieży. W gamie propozycji znalazły się m.in. mecze piłki nożnej i siatkowej  reprezentacji poszczególnych krajów, bieg na orientację po lesie łagiewnickim, oprowadzanie po seminarium, wyprawa do kapliczek.
Swoją niesamowitą rolę odegrali nasi parafianie, zwłaszcza młodzież pod kierunkiem o. Mariusza i Kościół Domowy. To oni przygotowali całość spotkania, grilla i inne posiłki. Nasze parafianki i sympatycy naszego sanktuarium obficie ugościli młodzież licznymi wypiekami.
Wieczorem młodzież bawiła się do późnych godzin wieczornych przy muzyce i animacji zespołu Pokój i Dobro.
Przy pożegnaniu usłyszeliśmy od młodych, iż był to dla nich najmilszy dzień, który przeżyli dotychczas w Polsce. I Bogu niech będą za to dzięki!
Szczególne słowa podziękowania kierujemy do o. Mariusza, br. Pawła, braci kleryków, zespołu Pokój i Dobro, Kościoła Domowego z miejscowej parafii, młodzieży z parafii i wszystkich zaangażowanych pań, które przygotowały wypieki.

o. Krzysztof Świderek